Video/ Brazil-Zvicër në errësirë, ndodh në Katar, fiken dritat gjatë sfidës së Botërorit

50
Sigal

Ndodh në Botërorin e Katarit. Teksa po luhej fundi i pjesë së parë mes Zvicrës dhe Brazilit, një problem me sistemin e ndriçimit ka bërë që dritat në stadiumin e Dohas të fiken.

Kjo situatë e sikletshme për të gjithë zgjati pak sekonda, me arbitrin Barton që iu tha në kufje që duhet të presë pak. Video po bën xhiron e botës dhe shpërndarjet janë të shumta.

Numri i tifozëve prezent në stadium për të parë nga afër ndeshjen është mjaft i lartë dhe interesi tejet i madh. Takimi vlen për grupin G dhe ka filluar në orën 17.00.