VIDEO/ Basha: Pa ndëshkimin e Dakos nuk ka demokraci dhe drejtësi

444
Sigal

Kreu opozitës Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me ndalimin nga SHBA të Vangjush Dakos dhe familjes së tij, hyrjen në Amerikë.

Vendimi i djeshëm i kreut të Departamentit të Shtetit, ka shkaktuar tërmet politik në Shqipëri, të cilin Edi Rama kërkon ta minimizojë.

Basha shkruan në Facebook se pa ndëshkimin e Dakos nuk ka as demokraci e as drejtësi.

Reagimi i plotë i kreut të opozitës Lulzim Basha:

Pa ndëshkimin e Dakos dhe politikanëve që vodhën zgjedhjet në bashkëpunim me krimin e organizuar, nuk do të ketë demokraci dhe as drejtësi!#ShqipëriaSiEuropa