Vendim i gjykatës për Tahirin, vjen reagim i parë nga Rama: Nuk komentohet

422
Pas vendimit të Gjykatës për ish-ministrin Saimir Tahir, ka ardhur dhe një reagim nga Kryeministri Edi Rama.
Me anë të një postimi në Facebook, Rama shkruan se është një vendim që nuk komentohet, por thjesht respektohet.
Reagimi i Ramës
Vendimi i sotëm për Saimir Tahirin nuk komentohet, thjesht respektohet si një e drejtë e organeve të drejtësisë, të cilat i detyrohen vendit e botës një proces të pavarur, transparent e me integritet të plotë kushtetues e profesional, duke garantuar drejtësi jashtë çdo influence politike, mediatike a diplomatike.
Sigal