Vasili: Super skandal me hetimet për Unazën e Re

393
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për mbylljen e hetimeve për skandalin e Unazës së Re. Prokuroria në fund të muajit dhjetor ka vendosur që çështja të gjykohet vetëm për falsifikim dokumentesh.

Pasojat e RAMAFORMES në Drejtësi! Super SKANDAL! SPAK duhej ta hetonte dhe ta conte deri ne fund unazen e re. Por kjo s’ndodhi. Banoret e Unazës se Re u burgosen, ndërsa hajdutet mbrohen nga prokuroria dhe Qeveria”,- shkruan Petrit Vasili në një reagim në Facebook.