Të martën parlament, 28 deputetët që i drejtohen foltores për herë të fundit

69
Sigal

Deputetët që garuan dhe nuk arritën që të fitonin një tjetër mandat në 25 Prill për 4 vitet e ardhshme do të vijojnë që të jenë në këtë detyrë deri në shtator kur të konstituohet legjislatura e re.

Ditën e hënë do të zhvillohet mbledhja e konferencës së kryetarëve. Ndërsa të martën në orën 10:00 seanca plenare.

Seancat deri në mbylljen e këtij sesioni dhe të gjithë legjislaturës do të jenë shansi i fundit për disa deputetë për t’ju drejtuar popullit nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë.

Deputetët që nuk fituan një tjetër mandat

Ilir Beqaj

Artemis Malo

Edlira Bode

Robert Bitri

Enver Roshi

Fidel Ylli

Ervin Bushati

Pandeli Majko

Mimi Kodheli

Ylli Shehu

Spartak Braho

Eljo Hysko

Halit Valteri

Nimet Musaj

Artur Roshi

Adriatik Alimadhi

Andi Përmeti

Kostaq Papa

Selami Jenishehri

Kujtim Gjuzi

Edmond Stojku

Rudina Hajdari

Lefter Maliqi

Myslym Murrizi

Vasil Sterjovski

Elda Hoti

Zef Shtjefni

Korab Lita