Takimi në Presidencë, Berisha: Rama me ‘bisht nën shalë’ tek Meta

573
Sigal

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar takimin kokë më kokë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta, pas mosdekretimit nga Meta të Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. Sipas Berishës, Rama nuk lejoi të shkojë Lleshi në presidencë, por sipas tij hyri me bisht nën shalë në presidencë.

Reagimi i plotë i Berishës: 

Ketij i thone shah!

Me bisht nen shale ne presidence!

Miq, pardje Kallam Deshtaku nuk lejoi keshilltarin Lleshi te shkoje ne presidence, pra nuk lejoi gjeneralin te parqitet tek kryekomandanti. Sipas mediave, kerkeses se presidentit, kryekomandantit per takim gjenerali iu pergjigj ushtarakisht: do te vije si ministër pasi te me dekretoni.

Me terma te tjera ne me njohsh si ministër te njoh për president, përndryshe nuk te njoh as si kryekomandant!

Mbrëmë Kallam Deshtaku u dergoi mesazh deputeteve te tij: No coment per rrezimin e Lleshit. Politika eshte shah.

Sot Kallam Deshtaku u gdhi mat!!

Fitimtar por me bisht nen shale hyri në presidence.

Ruci thote: ketij i thone shah-mat o Kallam Deshtak! Sb

6uyhj7n