Sharlatani i Surrelit dhe kukullat e paguara kanë ngritur “strofkën antiamerikane e antieuropiane

292
Sigal

Nga Prof. Kastriot Islami 

Sharlatani i Surrelit se bashku me anetare te aleances se qelbesirave dhe plotesuar se fundmi edhe me disa kukulla te paguara me leje ndertimi e parate e korrupsionit, krimit e te trafiqeve dhe qe po bejne qoka vetem per Ramen…, ka ngritur “strofken antiamerikane e antieuropiane” . Kjo lidhet vetem me friken e humbjes se zgjedhjeve qe ne anglisht perkthehet “rrotacion”…Me kete frike deri ne palce, frikacaku i Surrelit po ben trimin duke hedhur ne ere marreveshjen por ne fakt kete gafurje te fundit, “i mbaruari i Surrelit” kerkon ta perdore per te negociuar me opoziten mosndeshkimin e tij qe te vazhdoje te perdore parate e pista, pasurite e paligjshme dhe er-tv per te jetuar i qete e vazhduar mburrjet per vete e kercenimet ndaj te tjereve… Dhe si “garanci” ka kerkuar ti premtohet posti i “presidentit”…por qe as PD, as LSI dhe as amerikanet e gjermanet, nuk mund tja sigurojne dhe as kane ndermend tja sigurojne… Vetem fundi, madje fundi i tmerrshem, se bashku me ndeshkimin dhe sekuestrimin e pasurive e te parave ne off shore, mund ti rezervohen si te sigurta…tradhetarit te kombit!