Sërish karriget e deputetëve grumbull në mes të Parlamentit! Gardistët “gardh” tek foltorja dhe korridori i sallës së Kuvendit

30
Sigal

Deputetë e opozitës kanë krijuar sërish kaos në sallën e Kuvendit.

Karriget e ligjvënësve janë përmbysur dhe grumbulluar në mes të sallës, përpara foltores.

Ndërkohë gardistët, të cilët, janë përplasur me deputetët e opozitës janë vendosur gardh tek foltorja dhe korridori i sallës së Kuvendit.

“Komisionet janë ushtrim i sovranitetit të qytetarëve, Rama nuk mund të pranojë komisionet, se do të nxjerrë në pah se sarajet e Surrelit janë bërë mbi korrupsionin 5 mijë metra tokë janë marrë në shkelje flagrante të ligjit.

Rama nuk mund të pranojë të hetohet, pasi në dy vite me 140 udhëtimet e tij ka grabitur nga thesari 22 milionë euro. Këta nuk janë me deputetë, shiko si rrinë, si kukulla”, tha Berisha në një video live në Facebook.