Reforma zgjedhore/ Basha pret ambasadorët në selinë blu

64

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot ne nje takim ekspertët e reformës zgjedhore.

Pas takimit me ekspertët, Basha u takua në selinë blu me aleatët.

Ndërkohë prej ores 15:00 në selinë blu kane mberritur ambasadorët e ShBA, BE dhe Britanisë së Madhe.

Takimet vinë një ditë pasi pasi partitë parlamentare dhe jo parlamentare dështuan të gjejnë konsensusin për të përmbyllur reformën zgjedhore brenda 31 majit.

ImageImageImage