Rama: Nga 1 qershori hapen kufijtë, s’ka më zona të kuqe dhe kufizime. Hapen dhe plazhet!

153
Sigal

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se pas datës 1 qershor do të hapen të gjithq kufijtë tokësore dhe nuk do të ketë më zona të kuqe. Rama u shpreh se, kjo do të jetë dhe fundjava e fundit me masa shtrënguese.

“Nga 1 qershori do të hapim kufijtë tokësorë. Do të hapim qarkullimin e makinave në të gjithë vendin, do të hapen dhe plazhet. Kjo do të jetë java e fundit me zona të kuqe, do të jetë dhe fundjava e fundit me kufizime”, u shpreh Rama.