Rama kërcënon pronarët e lokaleve: Do mbylleni nëse pranoni deputetë për fushatë

42
Sigal

Përballë fushatës për zgjedhjet e 25 prillit dhe shifrave të larta nga Covid-19, kryeministri Edi Rama tha se po mendohet një zgjidhje tjetër për mbajtjen e takimeve elektorale, me të cilën synon edhe të shmangë sulmet.

Sot në konferencën e përjavshme për ekonominë, Rama ”kërcënoi” pronarët e lokaleve, kur tha se do të mbyllen dhe gjobiten nëse pranojnë deputetët për fushatë.