Presidenti Meta sërish ftesë Ramës për debat publik: Hajde, edhe pse ti ke frikë të ballafaqohesh me mua

52
Sigal

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, e ka ftuar sërish kryeministrin Edi Rama në një debat publik.

Në postimin e tij Meta shkruan, se e fton Ramën në debat publik, edhe pse është i bindur se kryeminsitri ka frikë të ballafaqohet.

E ftoj Ramen per te disaten here per nje debat televiziv ne Vlore. Por jam i bindur se nuk do te vije sa kohe atij i ra te fiket edhe nga Babaramo. Kjo tregon qarte qe eshte ne gjendje shume te rende.

Edi ka frike te ballafaqohet me mua para Vlores dhe para te gjithe popullit sepse e ndjen qe eshte i humbur ne debat, pa filluar’, shkruan Meta.