Presidenti Meta pret në takim Rudina Hajdarin/ Ja arsyeja

527
Sigal

Rudina Hajdari është pritur në takim nga Presidenti Ilir Meta.

Nuk dihen detaje nga takimi, por burime pranë deputetes Rudina Hajdarit kanë bërë të ditur se Presidenti Meta e falënderoi Hajdarin për qëndrimet dhe iniciativat e saj parlamentare.

Hajdari ishte e vetmja deputete e cila i kërkoi Kuvendit t’i përgjigjej kërkesës së Presidentit për bashkëpunim për mënyrën e votimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.