Presidenti Meta: Kërcënimi i Ballës dhe bandave të Elbasanit ka vetëm një përgjigje. Presidenti, gati për të firmosur Dekretin

206
Sigal

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ndaj deklaratave të Sekretarit të PS, Taulant Balla, i cili deklaroi se shumë shpejt do të nisin procedurat për shkarkimin e kreut të shtetit.

“Kërcënimi i fundit, që vjen përmes Tao Taos, nga bandat e Elbasanit dhe të gjithë Shqipërisë ka vetëm një përgjigje: Presidenti, gati për të firmosur Dekretin për mbrojtjen e Republikës! Shqipëria e Shqiptarëve! Vdekje tradhtarëve!”,- shkruar kreu i shtetit në një reagim në Facebook.