Presidenti Meta dekoron me “Nderi i Kombit” organizatën e veteranëve të LANÇ

465
Sigal

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga festa e Çlirimit, presidenti Ilir Meta ka nderuar me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” organizatën e Veteranëve të LANÇ.

Ka qenë vet kreu i shtetit ai që ka bërë të ditur lajmin dhe ka postuar dekoratën, ndërsa vjen me një mesazh të qartë në “Facebook” se; “Gjaku për Çlirimin e Atdheut nuk mund të bëhet ujë!”.

“Të dashur miq,

Kam kënaqësinë të ndaj me ju vendimin tim për të nderuar, në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, Organizatën e Veteranëve të Luftës Antifashiste Nacional-Çlirimtare, me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”.

Gjaku për Çlirimin e Atdheut nuk mund të bëhet ujë! 🇦🇱”, shkruan Meta.