Sherr dhe të shtëna me armë zjarri, në kërkim 3 të rinjtë në Korçë

326
Sigal

Tre të rinj janë shpallur në kërkim nga policia, pasi një prej tyre qëlloi me armë zjarr në ajër në Korçë

Ngjarja ndodhi pasi tre të rinjtë me iniciale M.P, 19 vjeç, Xh.Sh., 22 vjeç dhe A.Sh., 23 vjeç (dy të fundit vëllezër) u konfliktuan për motive të dobëta me shtetasin me iniciale M.P., në lagjen nr.8.

Pas konflikti, 19-vjeçari ka qëlluar me armë zjarri. Nuk raportohen të lënduar nga policia.

Ndërsa po vijon puna për sqarimin e shkakut të konfliktit dhe kapjen e autorëve të dyshuar të ngjarjes.