Presidenti Meta i përgjigjet akuzave të Kryeministrit: Integriteti territorial i…

474
Sigal

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës.

Me një status në Twitter, Meta bën të ditur se dy vendime janë të padiskutueshme për Shqipërinë.

Ja çfarë shkruan Ilir Meta në Twitter:

#Pavarësia, integriteti territorial i #Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë @CIJ_ICJ janë të #padiskutueshme për Republikën e #Shqipërisë deri në sekondën e fundit si #President i vendit tim.

Image