“Poshtë tradhëtarët”, Taulant Dedja: U mblodhën 82 horra me maska dhe rrëzuan qeverinë legjitime të Kosovës

1151
Sigal

Pas 12 orësh diskutim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit në një mocion të ngritur nga partneri i tij qeveritar, LDK, një ditë pas shkarkimit të ministrit të Brendshëm nga radhët e LDK, Agim Veliut.

117 deputetë ishin të pranishëm në sallë, ndërsa votuan 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim.

Lidhur me këtë vendim, ka reaguar ish-deputeti socialist, Taulant Dedja, ku shprehet : “82 horra me maska u mblodhën bashkë dhe rrëzuan qeverinë legjitime të Kosovës! Poshtë titizmi dhe tradhëtarët!”