Petrit Vasili: Pjesëmarrja “maksimale” 3% në 30 qershor (VIDEO)

541
Sigal

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka postuar në Facebook videon e votimeve të 30 qershorit ku kryetarja e qendrës së votimit në njësinë 6, Kombinat thotë fillimisht se pjesëmarrja është maksimale e pastaj shton se është vetëm 3% deri në orën 12 e 19 minuta.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Pjesmarja “maksimale” 3% ne 30 qershor!??(VIDEO).

Shiheni videon pjesmarrja eshte maksimale thote kryetarja e qendres votimit ne njesine 6 Tirane ( Kombinat) dhe pastaj shton qe eshte vetem 3% deri ne oren 12 e 19 min.

KQZ kishte deklaruar qe ne oren 11.30 qe pjesmarrja ishte medemek 12% ane a mbane vendit.

KQZ nuk ka faj se raportonte sipas planit, qe i kish dhene Edi Rama dhe jo se sa njerez votonin me te vertete.

Per votimet e Edi Rames te shtosh votat vete 4 fishin ose me 400% eshte me e pakta.

Shiheni VIDEON e cila flet vete.

Pjesmarja "maksimale" 3% ne 30 qershor!??(VIDEO).Shiheni videon pjesmarrja eshte maksimale thote kryetarja e qendres votimit ne njesine 6 Tirane ( Kombinat) dhe pastaj shton qe eshte vetem 3% deri ne oren 12 e 19 min.KQZ kishte deklaruar qe ne oren 11.30 qe pjesmarrja ishte medemek 12% ane a mbane vendit.KQZ nuk ka faj se raportonte sipas planit, qe i kish dhene Edi Rama dhe jo se sa njerez votonin me te vertete.Per votimet e Edi Rames te shtosh votat vete 4 fishin ose me 400% eshte me e pakta.Shiheni VIDEON e cila flet vete.

Gepostet von Petrit Vasili am Samstag, 6. Juli 2019