Përjashtimi/ Sali Berisha ‘kalon topin’ nga Basha te Kryeministri: Edi Rama i futi një thikë pas shpine PD-së

191
Sigal

Ne jemi komb i lashte, por Rilindjen nuk e kemi të lashtë. Ata e formësuan të gjithë doktrinën si perëndimore. Ata ishin qirinj. E dinin që shpirti ynë kishte vuajtur shumë. Rilindjen e shihnin vetëm të perëndimi. Prandaj dhe ne, integrimin në BE e kemi interes jetik kombëtar. Këto janë ditët më të vështira për Shqpërinë në 30 vite. Më shumë për faktin se sot, duke marrë peng kreun e opozitës, Edi Rama i futi një thikë pas shpinë PD-së, me dorën pengur të Lulzim Bashës.