Pas takimit me Lu – Basha paralajmëron protesta: Ka ardhur koha e aksionit qytetar

422
Kryetari i PD, Lulzim Basha pas takimit me ambasadorin e SHBA dhe atë të OSBE paralajmëroi për protesta. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se koha për zgjidhje institucionale për zgjedhjet e ardhshme po mbaron.
Basha: Dëshmia jo e një por e dy anëtarëve të kabintet se lidhjet me krimin, Edi Rama i ka në funksion të kapjes dhe prishjes së zgjehdjeve. kjo është arsyeja pse nuk pranon votimin elektronik. Votimi elektornik është një masë që
Nuk ka fare rëndësi cfarë mendojnë individët, zgjidhjet që kemi shtruar ne janë të diskutueshme
KOha për zgjidhje institucionale po mbaron me shpejtësi, qeveria po luan me kohën. Nuk ka vullnet. Koha po vjen për një aksion mabrë qytetar
Pyetje: E keni fjalën për protesta?
Basha: Sigurisht, një aksion politik mbarë qytetar. PD po nis shqyrtimin e të gjitha oposioneve të aksioneve qytetare, për të arritur atë që kjo qeveri e korruptuar ka refuzuar ta bëjë përmes rrugës institucionale. Qytetarët duhet të marrin në dorë fatet e tyre dhe opozitën do ta kenë në ballë të kësaj beteje.
Sigal