Nuk mori asnjë mandat, Topalli jep dorëheqjen nga drejtimi i “Lëvizjes për Ndryshim”

95
Sigal

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, largohet nga drejtimi i Partisë “Lëvizja Për Ndryshim”, me të cilën nuk arriti që të merrte asnjë mandat në zgjedhjet e 25 prillit.

Lajmin e jep vetë Topalli me anë të një statusi në faqen e saj në “Facebook”.

“Levizja per Ndryshim nuk ia doli per t’u bere faktor ne keto zgjedhje. Por une deshiroj te falenderoj stafin, sejcilin prej kandidateve  qe sfiduan klasen politike aktuale; te falenderoj te gjithe ata qe besuan.

Duke u larguar nga drejtimi i kesaj Levizje uroj qe njerez patriot dhe te pakorruptuar te vazhdojne Levizjen per reformimin e se djathtes shqiptare”, shkruan Topalli.