Monika Kryemadhi në Elbasan / Qytetari : “25 prillin e kam shënuar në kalendar”

107
Sigal

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është takuar sot nga afër me banorë të Elbasanit, të cilët i kanë shprehur shqetësimet e tyre.

Enveri nga Librazhdi e ka shënuar në kalendar datën 25 Prill 2021. “Prej vitesh vuajmë mungesën e rrugës, edhe pse jetojmë shumë afër qytetit.”- mu shpreh. Si ai edhe shumë banorë të tjerë në Elbasan mezi e presin datën e ndryshimit, për të sjellë një realitet tjetër, me punësim dhe mundësi për familjet e tyre.

Lexo edhe : Largimi i rinisë / Tragjedi kombëtare që duhet ndalur sa më parë

Lexo edhe : ‘Edi Ramës i duhet Ardi Veliu si ajri që thith’ / Banda e drogës në Belgjikë e tregoi përse