Meta në kulmin e Venecias: 2020 vit i veçantë për Celtic në Shqipëri

349
Sigal

Presidenti Ilir Meta i uron ditëlindjen futbollistit të njohur të Kombëtares kuqezi, Rudi Vata.

Në një mesazh në Twitter, teksa uron kapitenin e kombëtares Presidenti paralajmëron dhe aktivitete të shumta këtë vit me klub-in e “Celtic”, ku Rudi Vata ka bërë histori.

“Ditëlindje të lumtur për Rudi Vatën, kapitenin e Kombëtares. I përshëndes të gjithë dashamirësit e tij kudo, me golin e parë që ai shënoi me CelticFC në 2/12/92. Ky vit 2020 është historik sepse në Shqipëri do festojmë club-in e Celtic bashkë me Rudin. 20 in row! Why not? Hail Hail!”,- shkruan kreu i shtetit.