Maliqi-Ramës: Nuk të pi më ujë as blerja e deputetëve me leje pallatesh, ke marrë fund

263
Sigal

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me zhvillimet e pritshme politike në vend.

Maliqi shkruan se Edi Rama, kalorësi dështak i Rilindjes, do të shkojë në mbledhjen e Këshillit Politik si langaraq, ndërkohë që Lulzim Basha shkon në Kosovë si Kryeministër i ardhshëm.

“Ramzi përfundimisht je i mbaruar se as me Presdentin tonë as me Presidencën Gjermane s´ta mban, se të kanë gozhduar. Një mundësi të ka mbetur: shko jargavitu tek Këshilli Politik dhe beje si klloun se edhe lojrat haxhiqamiliste dhe me blerje deputetësh me leje pallatesh nuk pijne më ujë”, shkruan Maliqi.

Postimi nga Lefter Maliqi

I paharruar kujtimi i Rilindjes dhe kaloresit te saj deshtak😭…Fillim jave interesante😂😂.

Ramziu shkon si langaraq ne keshillin politik dhe pret ti jap fjalën Damiani i dosjes se krimit elektoral te Dibres..

Basha shkon si Kryeminister i ardhshem ne Kosovë.

Meta largpames dhe i vendosur ne mbrojtje te Kushtetutes dhe Demokracise,Doktori human ne zbulim te diagnozes dhe vaksines kundra Ramavirusit.

Ramzi perfundimisht je i mbaruar se as me Presdentin tonë as me Presidencën Gjermane sta mbane,se te kane gozhduar… nje mundesi te ka mbetur: shko jargavitu tek keshilli politik dhe beje si klloun se edhe lojrat haxhiqamiliste dhe me blerje deputetesh me leje pallatesh nuk pijne me uje….

Te doli boja dhe te plasi cipa,mbidoza ka bere te veten,te shkuara,shiko shendetin se karrigja eshte thyer e sngjitet më.

I paharruar kujtimi i Rilindjes dhe kaloresit te saj deshtak.Pranvera sndalet eshte stina e fitores se Shqiptareve.🇦🇱🇪🇺🇺🇸.