“Lajm shprese për Shqipërinë”, Kryemadhi për vendimin e BE-së: Tani duhet të vazhdojë puna me plotësimin e kushteve

272
Sigal

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cilëson vendimin e ministrave të BE për t’i hapur negociatat Shqipërisë një lajm shprese për shqiptarët.

Kryemadhi shkruan në rrjetet sociale se, tashmë puna duhet të vazhdojë me plotësimin e kushteve, paralelisht me punën për mbrojtjen e shtetit, në këto ditë të vështira të përhapjes së koronavirusit.

“Çelja e negociatave në parim është një lajm shprese për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Tashmë puna duhet të vazhdojë me plotësimin e kushteve, paralelisht me punën për të mbrojtur shëndetin dhe jetën e qytetarëve tanë në këto kohë të vështira. 🇦🇱🇪🇺”, shkruan Kryemadhi.