Kuvendi mblidhet në seancë plenare, sot pritet miratimi i buxhetit 2018

485
Kuvendi është mbledhur sot në seancë plenare ndërsa pritet që sot të miratohet me shumicë votash buxheti për vitin 2018.
Në një kohë që opozita prej disa kohësh ka qenë skeptike dhe kundër këtij buxheti, pritet që seanca të karakterizohet nga debate mes palëve.
Duhet të theksojmë faktin se PD dhe LSI e kanë cilësuar buxhetin një projekt mafioz të qeverisë Rama.
Sigal