Kryeministri Rama liron nga detyra dy prefektët

419
Sigal

Kryeministri Rama ka liruar nga detyra prefektët e Elbasanit dhe Shkodrës.

Fjala është për Prefektin e Elbasanit Gledian Llatja dhe atë të Shkodrës Valdrin Pjetri.

Llatja do të kandidojë me siglën e PS për Bashkinë e Elbasanit dhe po kështu edhe Pjetri do të kandidojë për Bashkinë e Shkodrës.

Në vend të Valdrin Pjetrit emërohet Çesk.