Kryemadhi: Konventa Kombëtare e LSI shtyhet për shkak të pandemisë

69
Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi njoftoi sot shtyrjen e Konventës Kombëtare të kësaj force politike. Në një deklaratë për mediat, Kryemadhi tha se për shkak të situatës së krijuar në vend nga pandemia e kronavirusit, drejtuesit e LSI kanë vendosur që aktivitetin ta zhvillojnë në një moment të dytë.

Pak javë më parë, LSI zhvilloi zgjedhjet brenda partisë për kryetarin dhe delegatët e Konventës Kombëtare. Mbledhja e Konventës Kombëtare do të zgjidhte Kryesinë e re dhe sekretarët e kësaj force politike.