Kriza politike, Donald Lu sërish në zyrën e Ramës

384
Ambasadori amerikan Donald Lu ka shkuar paraditen e sotme sërish për të takuar kreun e qeverisë, Edi Ramën, në Kryeministri.

Ata po takohen një ditë pas negociatave që ka zhvilluar me krerët e mazhorancës dhe opozitës, zyrtari i lartë amerikan Hoyt Brian Yee në Tiranë për t’i dhënë zgjidhje ngërçit politik në Shqipëri dhe ku në tryezë është rikthyer përsëri paketa McAllister
Sigal