Johann Wadephul, i CDU/CSU/ Jam i zhgënjyer për qeveria

73

Kundërshtarët e mi kishin të drejtë që nuk pranonin për hapjen e negociatave

Wadephul i CDU/CSU-së pas shembjes së teatrit: Hapja e negociatave me Shqipërinë e nxituar

Pas prishjes së Teatrit Kombëtar, Zëvendëskryetari i grupit parlamentar të kancelares Merkel, Johann Wadephul ka vënë në pikëpyetje hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Në një postim në Twitter, Wadephul shkruan:“Mos hapja e negociatave me Shqipërinë ishte e nxituar? A kishin të drejtë kundërshtarët e mi politik të parlamenteve të ndryshme, kur refuzonin hapjen e negociatave me Shqipërinë?” Eurodeputeti gjerman u shpreh i zhgënjyer me aksionin e policisë për shembjen e Teatrit Kombëtar që e quan “të nxituar dhe të dhunshëm”.