Ironia e Vasilit: Sipas Ramës njeriu më i zgjuar në botë është Kim Jong

468
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut nuk i ka kursyer ironitë dhe akuzat për kryeministrin Edi Rama.
Përmes një mesazhi Vasili me ironi theksoi se sipas Ramës njeriu më i zgjuar është diktatori i Koresë, Kim Jongu.
MESAZHI I VASILIT
Kryeministri i tromaksur i Shqipërisë shpik anatominë e re te njeriut.
Sipas kryeministrit ku shkon pushteti shkon edhe arsyeja dmth truri.
Sipas këtij kryeministrit i bie qe njeriu me i zgjuar ne bote eshte Kim Jongu ne Kore qe ka 100% te pushtetit pra ka edhe 100% te arsyes.
I bie gjithashtu qe kur ky ka qene 8 vjet ne opozite ja ka futur kot se ka qene pa arsye dhe pa tru.
Ruajna zot nga ky kryeminister qe ka ikur perfundimisht nga trute e kokes.