Dr. Ina Zhupa: Errësira në të cilën e kanë lëne 8 vite Sarandën, merr fund më 25 prill!

90
Sigal

Një nga problematikat kryesore në Sarandë, qytetit emblematik që çdo vit pret mijëra turistë ende ka probleme thelbësore  si mungesa e dritave dhe  ujit.

Dr. Ina Zhupa kandidate për deputete e PD në Qarkun e Vlorës, ka postuar një video ku shfaqet më një grup të madh personash me qirinjë në dorë. Kjo për të demostruar se errësira që ka kapluar qytetin po vjen i fundi.

“Errësira në të cilën e kanë lëne 8 vite Sarandën, merr fund më 25 prill! Nga Saranda rinia ndez dritat e shpresës!”, shkruan Zhupa.