Denoncimi/ “Shihni se si e ofendon kryebashkiaku socialist ish-drejtoreshën e Shëndetit Publik në Pukë” (Video)

393
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncoi kryetarin e bashkisë së Pukës, Gjon Gjonaj, qe vjen nga radhet e PS.
Sipas Berishës, Gjonaj me një gjuhë të ashpër ka ofenduar rëndë mjeken dhe ish-drejtoreshën e Shëndetit Publik Marte Deda.
MESAZHI I BERISHËS
Shikoni si sillet si bandit me mjeken e nderuar Marte Deda, kryetari socialist i Bashkise Puke, Gjon Gjonaj! sb

“Pershendetje z.Berisha doja te ju informoja se dje me Dt.02.06.2017 esht ber prezantimi i drejtorit te komanduar te Shendetit Publik Qazim Arifaj ky prezantim nuk u be ne ambientet e ndermarrjes por ne Pallatin e Kultures te Qytetit te Pukes Ku per te prezantuar kete drejtor ishte Kryetari Bashkisë, i cili gjatë prezantimit ka ofenduar ish Drejtoreshen e ketij instutucioni Dr.Sajmira Lacin ky prezantim ka kaluar ne debate te medha Ku kryetari i Bashkis ka ber debate te ashpera Ku ka ofenduar rende nga Dr.Marte Deda kryetarja e gruas per PD Puke si dhe shefin e Burimeve Njerzore z.Ndue Lala. Zoti Berisha ju lutem informoni dhe Denonconi cfar po ben ky Kryetar Bashkie Ku gjith Drejtorit e PS ne Puke i ka kthyer ne prone te tij dhe Po i shantazhon punojsit duke ju then do ju heq nga puna po nuk votuat per PS . Ca esht kjo qe po ndodh zoti Berisha dhe askush nuk Po

Merr masa ndaj ketij kryetari qe Cdo dit dhunon psikologjikisht Qytetaret e tij dhe gjith kan frik te flasin.ja Ku e keni dhe vidjon Ku shihet Kryetari Bashkis duke ofenduar Doktorreshen e shendetit Publik z. Marte Deda”
Sigal