Brisida Shehaj nxjerr zbuluar Edi Ramën, demaskon propagandën për rrugën e Memaliajt

262
Sigal

Shqipëria, jashtë propagandës që reklamon kryeministri Edi Rama, është krejt ndryshe. Përtej videove me dronë e pamjeve në 3D, realiteti në terren është krejt tjetër.

Për të ilustruar realitetin përballë propagandës qeveritare, nënkryetarja e LSI për Tiranën Brisida Shehaj sjell shembullin e rrugës së Izvokut, “inaugurimin” e së cilës i pari i qeverisë e bëri duke publikuar pamje me dron në Facebook-un e tij.

Siç shihet edhe në pamje, rruga e Izvorit nuk ka përfunduar dhe investimi është një mashtrim i madh. Linku i videos : https://www.youtube.com/watch?v=ZHCNgi72ABw&feature=emb_logo