Braimllari: Rilindja shpopulloi vendin dhe largoi të rinjtë (VIDEO*

92

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari, pas takimit me fermerët në  Pojan të bashkisë Maliq, është ndalur dhe tek një çështje shumë delikate siç është largimi i të rinjve si pasojë e mospërkrahjes nga qeveria. Braimallri shkruan se me problemet e të rinjve bëhet show dhe propagandë.

“Qarku i Korçes por edhe e gjithe Shqiperia eshte perballur me nje largim ekstrem te te rinjve nga vendi.
Mungesa e shpreses dhe e politikave te kesaj qeveria ka detyruar te rinjte te lene vendin.
Qeveria nuk po fokusohet tek problemet e te rinjve por ben show dhe propagande.
Eshte koha te fokusohemi 100 % tek te rinjte te rikthejme shpresen dhe besimin me perkrahje reale duke krijuar politika ne sherbim te rinise, klime pozitive per biznesin me qellim hapjen e vendeve te reja te punes”.
#shqipëria_shtëpia_juaj

Ne Pojan të bashkisë Maliq.Fermerët pa subvencione, dhe ato që jepen jepen në mënyrë klienteliste. Te rikthejme shpresen tek të rinjtë.

Gepostet von Endrit Braimllari am Samstag, 27. Juni 2020