Basha fyen bazën e PD/ Rrjeti shpërthen me meme: Kapiten Amerika

299
Sigal

Kryetari i PD, Lulzim Basha bëri disa komente që kanë shokuar jo vetëm bazën e kësaj partie.

Ai tha sot se kjo bazë është anti-amerikane dhe se nuk do të lejojë mbledhjen e forumeve të partisë, duke shkelur kështu statutin e PD.

Kjo fyerje nuk ka kaluar pa reagime nga mediat sociale. Për komentuesit, Basha po bëhet pro-amerikan në qëndrimet e tij deri në marrëzi. Ata e krahasojnë me Spartak Ngjelën, kurse në disa meme ai shihet si Kapiten Amerika.

Ndiqni më poshtë disa prej memeve më pikante të rrjeteve sociale.