Bajram Begaj dekreton ndryshimet e Ramës në qeveri (lista)

68
Sigal

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka dekretuar sot emërimin e ministrave të rinj të qeverisë Rama duke firmosur gjithashtu shkarkimin e ministrave të mëparshëm.

Dekretet

Shkarkohet Delina Ibrahimaj si ministre e Financave dhe emërohet Ervin Mete.

Shkarkohet Olta Xhaçka si ministre e Jashtme dhe emërohet Igli Hasani.

Shkarkohet Frida Krifca si ministre e Bujqësisë dhe emërohet Anila Denaj.

Shkarkohet Ogerta Manastirliu si ministre e Shëndetësisë dhe emërohet Albana Koçiu.

Shkarkohet Evis Kushi si ministre e Arsimit dhe emërohet Ogerta Manastirliu.

Shkarkohet Edona Bilali si ministre e Shtetit për Sipërmarrjen dhe emërohet Delina Ibrahimaj.

Krijohet ministria e Pushtetit Vendor dhe ministër shteti emërohet Arbjan Mazniku.