Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon Rama: Për herë të parë në historinë tonë po goditën njerëz të lidhur me pushtetin

99
Sigal

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas urdhër-arrestit nga SPAK për Vangjush Dakon. Ai u shpreh se po goditen njerëz të lidhur me pushtetin dhe se kjo nuk e bën që të ndihet mirë.

“Po goditen njerëz të lidhur me pushtetin. Kjo të bën të ndihesh jo mirë, pasi deri dje ka qenë në krahun tënd dhe sot është përballë avokatit. Me siguri diçka ka ndodhur. Forca e pushtetit mund të përdoret dhe për gjërat që nuk shkojnë”, tha Rama.