Nesër do të lexoni/ Qeveria gjunjëzohet para protestave të Himarës

708
Flet për “Telegraf” kreu i degës së PD-së së Himarës, Andrea Gjoni
Siç ishte paralajmëruar se paraditen e së hënës banorët e Himarës do të zhvillonin një protestë para bashkisë së këtij qyteti në kundërshtim me urdhrin e inspektoriatit ndërtimor dhe mbrojtjes së territorrit, protesta është zhvilluar. Ka qenë një protestë paqësore, por që ka frikësuar bashkinë dhe qeverinë. Protesta e banorëve, e drejtuar nga dega e PD-së së Himarës dhe e mbështetur nga PBDNJ dhe organizata “OMONIA” është zhvilluar në mënyrë paqësore dhe po në këtë mënyrë protestuesit janë shpërndarë. Por inspektoriati ndërtimor është sprapsur para kësaj proteste, kur ditën e sotme ka qenë afati i fundit. Kanë folur përfaqësues të shoqatave himarjote, kreu i “OMONIA-s” së Himarës, Fred Beleri, i cili ka…
Për më shumë nesër në gazetën Telegraf
Sigal