‘24 orë para protestës’/ Dylgjeri: O Silva Bino, nuk ke as turp as fytyrë se e mbulon me maskën e omikrimit

127
Sigal

Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar me ironi pas mbledhjes së Komitetit të Komitetit të Ekspertëve të cilët u mblodhën për rritjen e rasteve me Covid gjatë ditëve të fundit.

Në postimin e tij në Facebook, Dylgjeri i ka bërë thirrje Silva Binos se ky është një turp pasi 24 orë para mitingut madhështor të thirrur nga opozita kundër krimit dhe abuzimit qeveritar, komiteti bën thirrje për mbajtjen e maskave.

‘Turp nuk ke se nuk bën thirrje si intelektuale që vendi është infektuar me Omikrim’, shkruan Dylgjeri.

Postimi i plotë i Ylli Dylgjerit:

Omikron apo Omikrim?

O Silva Bino!

Ti nuk ke as turp as fytyre

24 ore para Mitingut madheshtor kunder krimit dhe abuzimit qeveritar!

TURP nuk ke se nuk ben thirrje si intelektuale qe vendi eshte infektuar me Omikrim.

Dhe nuk ke fytyre se e mbulon ate me masken e omikrimit!