Av. Altin Goxhaj: Skllevër dhe bij skllevërish që i pranoni prangat me dëshirë për një copë bukë …

459

SKLLEVER DHE BIJ SKLLEVERISH QE I PRANONI PRANGAT ME DESHIRE PER NJE COPE BUKE DHE FRIKESIM ME VDEKJE SEPSE NUK E DINI SE CFARE ESHTE LIRIA SE KURRE NUK LUFTUAT PER TE!

Nga Avokati Altin Goxhaj dhe mijera vete qe mendojne si ai ndryshe nga qindra mije te tjere!

Eshte interesante te shohesh se si gjithe minjte e bodrumit te selise mavi jane dyndur mureve te facebookut per te shantazhuar dhe kompleksuar me slogane te njejta te gatshme kedo qe kritikon modelin e dominimit te Rames mbi gjithe shoqeriine me telekomande facebooku nga cepi i divanit te tij ne Surrel pa zbatuar asnje kriter ligjor!

Ne kemi kerkuar qe te vendoset gjendja e jashtezakonshme ne menyre qe te drejtat tona te kufizuara te jene ne dore te ligjit dhe jo telekomandes se Maliqit qe ben cfare i do pasi ka shperndare Keshillin e Ministrave, Parlamentin, ka shperbere shtetin, ligjin, Kushtetuten,.. Shendetin duke i hequr te gjithe shulat e pushkeve te mjekesise perballe pushtimit te koronavirusit! Dhe nderkohe fati i gjithkujt mbetet ne duart e Monstres se Surrelit qe ben me kedo cfare i teket dhe nuk ka asnje mjet apo instrument ligjor mbrojtes pasi jane shperbere krejt! As nr e telefonit te ankimit nuk funksonojne me!

Nderkohe qe mgjths ne u themi duam vendosjen me ligj te “gjendjes e jashtezakonshme” pra karantimi te jete ligjor, ata i ulerasin kujtdo qe eshte kritik me Maliqin (sepse kritiket duan Ligjin dhe jo Maliqin) sikur po kerkojne te rrezikojne jeten e qytetareve dhe i thone me sloganin e printuar ne Seline Mavi “E SHIKONI CFARE BEHET NE ITALI?!”!

Ky debat absurd dhe iracional kur tjetri thote duam gjendje te jashtezakonshme qe karantinimi te jete sipas ligjit dhe klithmat e miut te bodrumit te selise mavi “MOS NA TREGONI TE DREJTAT SE JEMI NE RREZIK VDEKJE DHE RAMA PO BEN SHUME MIRE POR JU DONI KAOS DHE PERFITIME POLITIKE” eshte tashme lajtmotivi i cdo angazhimi online te lukunise se minjve mavi!

Fatkeqesisht, edhe njerez normal te terrorizuar nga klima e terrorit qe prodhon ore e cast me telekomande facebooku Monstra e Surrelit, kane rene viktime e kesaj skeme manipulimi! Dhe ky tekst per ta eshte!

Sinqerisht qe nuk pres nga shumica derrmuese e shqiptareve skllever qe te mos e perqafojne skllaverine dhe gjunjezimin per meshire ndaj LartGjatesise qe i kujton vdekjen dhe i terrorizon me heqjen e bukes!

Une i mirekuptoj nje pjese te shqiptareve qe skllaverine e perqafojne me deshire kur u kujton vdekjen & buken!
Jemi i vetmi komb ne Evrope qe s’kemi derdh nje pikez gjak per ti fituar te drejtat sps na i dhuruan! Vec buke kerkojne! Si sklleverit! Sepse skllever dhe bije sklleverisht mbeten! Por te pakten, ju lutem, mos e lejoni qe frika qe keni ne bark si nga Koronavirusi si nga buka qe ju kercenon se do ju prese por nuk zbatuat cfare thote Koroviri i Surrelit, t’ju beje dhe ju njesh me qente dhe zagaret e Rilindjes qe jane leshu ne rrjetet sociale per nje suflaqe me shume!

Nese nuk keni b.. te reagoni kunder trajtimit tuaj si lodra ne duart e Monstres se Surrelit qe merr vendime si i teken atij personalisht dhe jo sipas standardeve te cdo shteti europian duke vendosur gjendjen e jashtezakonshme, te pakten heshtni, mos klithni si moca te ekstituara “MOS NA TREGONI TE DREJTAT SE PO VDESIM, RAMA KETE HERE PO E BEN MIRE!”..

Na nxorret zorret! Skllever dhe bij sklleverish te verber!

Kombet e tjera kane derdhur gjak e djerse pa fund derisa i kane fituar te drejtat e tyre dhe nuk i leshojne hic dhe jane gati te derdhin edhe me shumne gjak se dikur!

Ndaj dhe gjithe Kryeministrat apo Presidentet ne fjalimet e ketyre javeve drejtuar kombeve te tyre me shume perulesi por dhe tone optimizmi dhe aspak kercenimi u kane treguar se pse disa te drejta baze do te kufizohen dhe cfare procedurash ligjore dhe kushtetuese jane ndjekur qe ato te jene te mbrojtura dhe te rikthyeshme menjehere sapo te mbaroje kriza! Ndersa ketu, EDvEri duke u tallur dhe duke kercenuar me terror prerjen e bukes dhe ju kujton se me mire ai se vdekja nga Virusi dhe gjithe kete e ben nga minderi i tij ne Bunkerin e Surrelit.. Ai po ben me ju cfare i do, se e di se kush jeni ju: SKLLEVER DHE BIJ SKLLEVERISH QE E SHISNI MENJEHERE LIRINE NGA FRIKA E VIRUSIT DHE BUKES!

Vec harroni qe per skllavin ka vec nje formule: HIQI BUKEN DHE SHTOJI DRUNE.. U provua 45 vjet dhe funksionoi! Kur s’ke respekt per lirine dhe te drejtat e tua dhe ke lepurin ne bark, do dale gjthm nje hundlesh si Monstra e Surrelit qe do te ti marre.. sps ti meriton te jetosh dhe vdesesh si skllav brenda mureve te shtepise! Brez pas brezi!