FOTO-EMRI/ Ndahet nga jeta aktori i famshëm

128
Sigal

Joe E. Tata, aktori më i njohur për rolin e Nat në Beverly Hills, ka vdekur në moshën 85 vjeç. Jam shumë i trishtuar të them se Joe E Tata ka ndërruar jetë, shkroi Ziering. Në vitin 2018, Tata u diagnostikua me sëmundjen Alzheimer, sipas vajzës së tij Kelly.

Image

I lindur në qytetin e Nju Jorkut, karriera e hershme e Tatës përfshinte role në General Hospital, The Outer Limits dhe Mister Roberts.

Karriera e tij në TV lulëzoi në vitet 1970 dhe 1980 – ai u shfaq në drama të shumta policore.

Roli i tij i fundit në TV ishte në ABC Family’s Mystery Girls. Kjo ishte kur shëndeti i tij “mori një kthesë për keq”, shkroi Kelly.

Image