Këtu mund të qëndroni në fuçi vere dhe të pini falas gjithë ditën

341
Sigal

Kujdo që i pëlqen vera do të tërhiqet nga kjo kënaqësi e vogël në Douro, Portugali.
Quinta da Pacheca është një  fuçi vere 280 vjeçare e cila ka krijuar 30 suita të cilat përfshijnë krevate rrethore, garderobë , banjo me dush, tarracë private dhe ajër të kondicionuar dhe wi-Fi.

Quinta da Pacheca gjithashtu ka port.

Quinta da Pacheca është quajtur një nga rajonet më të famshme të verës në botë.  Një qëndrim natën mund të rezervohet nga 190 euro (160 euro) ose 205 euro (182) me mëngjesin e përfshirë.

Hoteli  premton ‘një mjedis idilik dhe romantik me fuçitë e verës’ duke ofruar një eksperiencë unike të kontaktit me natyrën dhe realitetin monumental të Rajonit të Verës së Douro.

Një përfaqësues i vreshtit ka shprehur : “Quinta da Pacheca krijoi fuçitë e verës si një projekt të guximshëm arkitekturor të suitës për të përforcuar origjinalitetin e turizmit të verës që ofrohet në vend. “Në një mjedis idilik romantik, këto dhoma të fuçisë së verës do t’u ofrojnë vizitorëve një përvojë unike për natyrën dhe rëndësinë e rajonit të verës së Douro“.

Ekziston një përzgjedhje e dhomave superiore të dyfishta, dhoma standarde dyshe dhe dhoma romantike të dyfishta të cilat janë të pavarura nga ndërtesa kryesore.

Aty ka  një restorant që ofron një menu të ndryshme dhe joshëse me kuzhinë tradicionale portugeze duke përdorur produktet tipike të Douro.