Kërcimi i djalit 5 vjeçar me këmbën plastike, bëhet viral

620
Sigal

Një djalë i vogël vetëm 5 vjeç me emrin Ahmad Rahman është bërë viral përmes një videoje të publikuar në internet së fundmi pasi videoja është ndarë në momentin kur ai mori një këmbë proteze në një Qendër Ndërkombëtare të Kryqit të Kuq në Afganistan.

Sipas një raporti të Kryqit të Kuq, Ahmedi humbi këmbën në një shpërthim mine në tokë kur ai ishte 8 muaj.

Videoja e djaloshit pesëvjeçar afgan që e tregon atë teksa kërcen me gëzim pasi u pajis me një këmbë të re, është shpërndarë gjerësisht në internet.

Ahmedi u kap në zjarrin i cili u shkëmbye mes Talebanëve dhe forcave të qeverisë afgane dhe humbi këmbën kur ai ishte vetëm tetë muajsh.