Zjarri del në taracën e pallatit në Pogradec, zjarrfikësit në luftë me flakët

418
Sigal

Këto janë pamjet e zjarrit që ka rënë në një apartament në katin e pestë të një pallati pranë kishës në Pogradec. Flakët kanë dalë në taracë. Banorët janë evakuuar fatmirësisht pa lëndime, por të shqetësuar pa masë nëse flakët do të përhapen dhe t’i djegin shtëpitë në mes të dimrit.

Zjarrfikësit janë duke u përpjekur të ndalojnë zjarrin që të mos përhapet.

ImageImageImageImage