Vlorë/ Makina përfundon në kanal, ndërron jetë maturantja

375
Sigal

Një ngjarje e rëndë kan ndodhur para pak minutave.

Është një aksident i cili ka ndodhur në Borsh dhe ka marrë jetën një maturante. Viktima është identifikuar si Analuzia Duro.

Mësohet se vajza e re ishte duke ngarë makinën, por ka humbur kontrollin e saj duke rënë në një kanal kullues në plazhin e Borshit.

Dyshohet se vajza ishte duke mësuar të ngiste makinën në momentin që humbi kontrollin. Në makinë me të thuhet se ndodhej edhe një djalë i ri, gjendja shëndetësore e të cilit nuk dihet për momentin.