VIDEO/ Vritet me thikë një 31-vjeçar shqiptar në Piaçenza

555
Një 31-vjeçar shqiptar u vra në Piancenza në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Ai ishte në shoqërinë e disa miqve jashtë një bari në qëndrën historike, në rrugën 1 Nantori, kur u përfshi në një mosmarrëveshje që degjenroi në një luftë të vërtetë dhe ku ai do të vdiste nga goditja e thikës.
Autori u arratis më këmbë, por u identifikua.
Policia është duke ndjekru gjurmët e tij. Hetimet kanë vazhduar gjatë gjithë natës. Sherri duket se ka nisur në bar ku ky klient i bënte vlerësime, një baristeje dhe që duket e kanë mërzitur shqiptarin. Ata kanë filluar debatin midis tyre, të ndjekur nga shumë klientë. Nga fjalët kanë kaluar në fakte. Kanë dalë jashtë duke u shtyrë deri në rrethrrotullimin e rrugës “4 nëntori”. Në atë moment, autori, me një goditje fatale në gjoks me thikë, e rrëzoi përtokë 31-vjeçarin shqiptar për vdekje dhe u largua.
Sigal