VIDEO/ Krimi horror në Vlorë, si u vra 40-vjeçari në sytë e fëmijës. Flet xhaxhai

843
Vrasje horror në fshatin Gumenice. Ngjarja e mëngjesit, ku Dilaver Veshaj ka qëlluar Arben Veshaj për vdekje, ka ndodhur në sytë e fëmijës 7-vjecar të viktimes.
Mesohet se viktima ishte duke kaluar së bashku me djalin e tij pranë stanit të 40-vjecarit, kur i janë sulur qentë, që viktima i ka zmpasur duke i goditur me një gurë.
Në ketë moment 40-vjeçari ka dalë duke qëlluar fillimisht me pistoletë, plot katër herë në drejtim rë viktimës, ndërsa më pas e ka qëlluar tre herë edhe me sëpate në kokë.
Personat e tjerë janë lajmëruar për ngjarjen nga djali i viktimës, i cili ka mbërritur në gjendje të renduar psikologjike pranë familjareve të tij për t’ju treguar për ngjarjen e rëndë. Xhaxhai i viktimës Sotir Veshaj tregon gjithçka mbi ngjarjen dhe atë çfarë ka ndodhur. 
Xhaxhai tregon se janë lajmëruar nga djali i viktimës që ishte bashkë me të në momentin e krimit, ndërsa bën me dije se autori fillimisht ka qëlluar me pistolete dhe pastaj me sëpate.
Sotir Veshja tregon se autori dhe viktima nuk kane pasur probleme me njeri-tjetrin, ndërsa apelon për drejtësi.
Sigal