Shijak, plagos kushëririn; arrestohet 25-vjeçari

515
Plagos kushëririn, arrestohet në flagrancë autori Altin Meta, 25 vjeç, banues në Sallmone, Shijak. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë, në autostradën Tiranë-Durrës, në rrugë, pranë urës së lumit Erzen, pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me shkop në kokë shtetasin A.M. 41 vjeç, banues në Sallmone. Shtetasit e mësipërm janë kushërinj me njëri-tjetrin. Shtetasi A.Meta, ka kërcënuar me thikë vëllain e të arrestuarit, shtetasin B.Meta, 23 vjeç, banues në Sallmone, Shijak, ndaj të cilit filloi edhe procedimi penal në gjendje të lirë. Materialet i kaluan Prokurorisë Durrës, për veprime të mëtejshme për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje”dhe”Dhunë në familje”. në ngarkim të shtetasit Altin Meta,;
Sigal